Bilgisayarınız İçin Yararlı Programlar
12
Haziran

Gerek format sonrasında, gerek ihtiyaç duyulması halinde hemen hemen her kullanıcının ihtiyacını görecek programları derledik.

1. Wise Folder Hider 

Bilgisayarınızı bir başkasına verirken fotoğraflarınızı veya özel belgelerinizi gizleme gereği duymuşsunuzdur. Ancak Windows’taki klasör gizleme özelliği pek de tatmin edici değil. Bu program tam da bu talebe cevap veriyor. Ücretsiz ve 3.2 mb dosya boyutu ile kolaylık sağlıyor.

2. Open Office 3.3.0

Microsoft Office’in yaptığı hemen hemen her şeyi yapabiliyor Open Office. Excel, Word gibi popüler dosyalarla da çalışabiliyorsunuz.

3. 7-Zip 

7-Zip ile hemen hemen açamayacağınız ya da arşivleyemeyeceğiniz format yok gibi Winrar programının bir benzeri kullanım ve kurulumu da oldukça kolay.

4. Avira AntiVir Personal

İsim yapmış bir antivirüs programı olan Avira AntiVir, ev kullanıcıları ve öğrenciler için koruma sağlıyor. Eğer bütün özelliklerinden faydalanmak isterseniz Avira Premium’u kullanabilirsiniz. Fakat AntiVir Personal işinizi görecektir, hem de ücretsiz olarak.

5. Winamp Media Player 

En popüler müzik çalar yazılımlarından birisi olan Winamp, sade ve kullanışlı arayüzü ile kullanım kolaylığı sunuyor. Hızlı ekolayzır ve diğer ses ayarları, eklentiler ve temalar, Winamp’ın özelliklerinin küçük bir kısmı.

6. Ccleaner 3.09

Programların kalıntılarını, internet geçmişi ve çerezleri, önbellek dosyaları, hata rapoları, registry kayıtları vs gibi  bilgisayarınızda yer kaplayan bir sürü dosyayı bu program sayesinde silebileceksiniz. Uzun süredir sisteminize bakım yapmadıysanız bilgisayarınızda açılan yere ve ulaşacağı hıza şaşıracaksınız.

7. HWINFO64

Bilgisayarın donanım bilgilerine ulaşabileceğiniz bir program, program aracılığı ile batarya bilgilerinize (üreticisi, model adı vs) işlemcinize, anakart modelinize, hatta bilgisayarın soğutma sistemine erişmeniz mümkün.

8. Advanced SystemCare

Genel anlamda bir sistem optimizasyon uygulaması olan Advanced SystemCare, birçok programın tipik olarak yaptığı kayıt defteri birleştirme, disk bölünmelerini birleştirme gibi işlemlerini yapıyor.

9. Driver Genius

Bilgisayarda bir şeyler yolunda gitmez. Aklımıza gelen çözüm yollarından biri de sürücüleri, programları güncellemektir. Özellikle bilgisayarınıza format attıktan sonra, sürücünün hangi sürümünü kullandığınızı hatırlamıyor veya hangi sürümünü kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız.

Kısa bir sürede sürücü taraması yaparak kullanmanız gereken sürüm numarasını ve sürüm tarihini vererek işinizi kolaylaştırıyor.

10. Foxit Reader

İnternette işinizin düştüğü bazı belgeler vardır. Sözleşmeler, kurallar, okul başvuruları, tercih formları gibi. Bu dosyalar genelde PDF uzantılıdır ve bilgisayarınızda öntanımlı bir PDF okuyucu yoktur. Bunun için gereken program ise Foxit Reader olabilir.

Bilen Notebook Servisi olarak Türkiye’nin her yerinde size en yakın teknik servis olarak hizmet vermekteyiz. Hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için Bilen Notebook Teknik Servis Merkezine Servis Talebinde bulunarak  online destek ve yardım alabileceğiniz gibi, Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo gönderi hizmetinden faydalanarak, arızalı cihazınızı onarım yapılmak üzere gönderebilirsiniz.

Sizi yormayan mükemmel bir servis deneyimi!

Daha hızlı, daha ekonomik ve daha profesyonel bir servis deneyimi için...

Call Now Button